• Egzaminy

• Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym będzie przeprowadzony zgodnie z harmonogramem CKE od 14 do 16 maja (wtorek-czwartek) 2024 roku

Terminy Egzaminu Ósmoklasisty
          14.05.2024 - język polski
          15.05.2024 - matematyka
          16.05.2024 - język obcy nowożytny - język angielski

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim ( na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego) są uprawnieni  podczas egzaminu do dostosowań typu:
          1.Arkusz dostosowany do dysfunkcji/ arkusz 0*-800
          2.Przedłużony czas pracy:
          język polski  do 180 minut / typowy czas 120 minut/ przedłużenie nie więcej niż o 60 minut
          matematyka do 150 minut/ typowy czas 100 minut/ przedłużenie nie więcej niż o 50 minut
          język obcy  do 135 minut/ typowy czas 90 minut/ przedłużenie nie więcej niż o 45 minut
          3.Uprawnienia do nieprzenoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi/ tj. zaznaczanie odpowiedzi do zadań zamkniętych w zeszycie zadań egzaminacyjnych.
          4.Do arkuszy z języków obcych nowożytnych dołączona jest płyta CD z nagraniem dostosowanym do potrzeb tej grupy uczniów (odpowiednio wydłużone przerwy na zapoznanie się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie ze słuchu i ich wykonanie).
          *Zapewnienie obecności specjalisty z zakresu niepełnosprawności, jeżeli jest to niezbędne dla uzyskania właściwego kontaktu z uczniem i pomocy w obsłudze specjalistycznego sprzętu i środków dydaktycznych.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych
          w klasach I-VIII. Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.  Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Do 30 listopada 2023r./ termin ostateczny, kiedy uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawności sprzężone może być zwolniony z egzaminu ósmoklasisty przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na wniosek rodziców.

Zostały zaplanowane 2 egzaminy próbne z każdego przedmiotu egzaminacyjnego / język polski, matematyka, język angielski/  i odbędą się w lutym i kwietniu 2024r.
          Uczniowie do tego czasu będą utrwalać materiał i uczyć się techniki rozwiązywania testów egzaminacyjnych.

3 lipca 2024r. - termin ogłoszenia wyników

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą długopis ‎z czarnym atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎