• B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony

Celem realizowanego programu jest:

• zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, poprzez wzrost świadomości osób zmotoryzowanych i pieszych;
          • zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów;
          • stworzenie "podłoża" do prowadzenia efektywnych i długofalowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w realizacji zadań z zakresu BRD. Na zajęciach realizowane są treści wychowania komunikacyjnego. Uczniowie uczestniczą w wielu konkursach (ogólnopolskich i międzyszkolnych). Szkoła organizuje imprezy i konkursy promujące bezpieczne poruszanie się po drogach. Na lekcjach nauczyciele systematycznie przeprowadzają pogadanki oraz szkolą uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie przygotowują się do egzaminu karty rowerowej, który odbywa się raz w roku. Tablica informacyjna jest na bieżąco uaktualniana.

Uznajemy za priorytet promowanie kultury ruchu drogowego, podejmowanie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

6 listopada odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską

w Pruszkowie

Podczas spotkania funkcjonariusze Straży Miejskiej - Referatu ds. Profilaktyki, poprowadzili pogadankę dla dzieci, w zakresie propagowania bezpieczeństwa. Szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
          Uczestnikom przypomniano, którą stroną jezdni powinni poruszać się piesi, jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak i gdzie się bawić, aby nikomu nie stała się krzywda.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest szczególnie istotne o tej porze roku, gdy warunki jazdy na drogach ulegają znacznemu pogorszeniu.

pt.: „Zaprojektuj odblask. Jaki odblask chciałbym nosić

W konkursie zorganizowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wzięli udział uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej. Z wielkim zaangażowaniem wykonali prace na podany temat.

Oto jakie dzieła powstały:

W eliminacjach szkolnych jury nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce – Mateusz Ś.

II miejsce – Zuzanna K.

III miejsce – Damian Ch.

Szkolna gablota BRD

Szkolna gablota w której zamieszczane są informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze znajduje się w korytarzu głównym naszego Ośrodka. Prezentowane są tutaj przestrogi, zasady poruszania się po drodze pieszych i rowerzystów oraz aktualności dotyczące konkursów i prace plastyczne uczniów.

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

19.01.2016 r. instruktorzy ratownictwa medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, przeprowadzili warsztaty z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęciami objęci zostali wszyscy uczniowie z naszego Ośrodka. Prowadząc warsztaty instruktorzy umiejętnie dostosowali treści, sposób przekazu i organizację pracy w grupach, do specyficznych możliwości psychoruchowych dzieci. Dzięki nawiązaniu bardzo dobrego kontaktu z uczniami, zainteresowali ich prezentowaną tematyką i zachęcili do aktywnego udziału, m. in. w indywidualnych ćwiczeniach resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz wskazywaniu schematu postępowania wobec osoby nieprzytomnej.

Na zajęciach uczniowie nabyli wiedzę, jak się zachować w sytuacji wymagającej wezwania pomocy medycznej i jak postępować do momentu przyjazdu karetki. Instruktorzy uświadomili wszystkim wagę właściwej reakcji w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

więcej w naszej galerii