• Nagłówek

•  We współpracy z CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ, które wpisało   nas   na listę 200 szkół zrzeszonych przeciw mowie nienawiści.

CZAS TRWANIA: WRZESIEŃ 2015 – STYCZEŃ 2016.

PARTNER: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszkowie

CEL OGÓLNY PROJEKTU:

- włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, manifestacja sprzeciwu wobec nienawiści.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

- próba zmiany sposobu postrzegania przez uczniów SOSW drugiego człowieka, aby „patrzyli sercem a nie oczami, bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

- ograniczenie przejawów dyskryminacji słownej

GŁÓWNE ZADANIE:

Zorganizowanie w SOSW oraz w PPP Pruszków 16 LISTOPADA 2015 w MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI Dnia Przeciw Nienawiści, pod hasłem:Jesteś wyjątkowy, masz talent.

W tym dniu chcemy uświadomić naszym uczniom że nieważny jest wygląd zewnętrzny (czy jestem otyły, czy mam okulary, czy mam rude włosy), ani dysfunkcje, jakie posiadam ponieważ każdy z nas ma jakiś talent, coś, w czym jest dobry i czym może się pochwalić, co czyni go wyjątkowym.

EFEKT PROJEKTU

– Zdobycie certyfikatu „MIEJSCE WOLNE OD NIENAWIŚCI”

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:

Marta Kowieska

Lidia Izdebska