• Zima w mieście 2024

• Zajęcia odbywały się codziennie przez pięć dni w tygodniu, 10 podopiecznych, 4 specjalistów oraz pielęgniarka.

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów tematycznych, mających na celu utrwalanie zachowań w przestrzeni publicznej i uwzględniały dostępność dla dzieci i młodzieży z różnorodną gamą deficytów. Indywidualne asystowanie w razie potrzeb, mające na celu bezpieczeństwo uczestników projektu oraz dostępność architektoniczną.  Zabezpieczenie w przestrzeni medycznej, realizowane było dzięki wsparciu pielęgniarki.

Program zajęć:

- warsztaty kulinarne na których dzieci mogły przyswoić umiejętność samodzielnego przygotowywania posiłków z zachowaniem higieny, rozwijanie zainteresowań  i umiejętności kulinarnych, poznawanie kuchni różnych narodów, samodzielne obieranie warzyw i komponowanie własnych wrapów.

- wycieczka do planetarium w Grodzisku Mazowieckim. Przejazd kolejką WKD do stacji Grodzisk Mazowiecki, kształtowanie umiejętności zachowania w miejscu publicznym, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie  i doskonalenie sprawności ruchowej. Uczestniczenie w warsztatach dotyczących planet i meteorytów (malowanie, kolorowanie)

- wycieczka do Muzeum Motoryzacji. Przejazd kolejką WKD do stacji Otrębusy zapoznanie się ze zmianami w motoryzacji na przestrzeni wieków. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Uczestniczenie w lekcji muzealnej poświęconej historii i współczesności światowej i polskiej motoryzacji.

- wycieczka do Parku Potulickich  oraz do McDonald’s w Pruszkowie na poczęstunek. Uczestnicy doskonalili umiejętność obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie, w tym obserwacja ptaków, rozpoznawanie tropów zwierząt, oddziaływanie na wszystkie zmysły, kształtowanie umiejętności zachowania w miejscu publicznym, poznawanie nowych smaków.

- zajęcia  sensoplastyczne to wielozmysłowa stymulacja, wspieranie samodzielności,  kreatywności i decyzyjności dzieci,  stymulacja receptorów czuciowych dłoni i rąk,

- warsztaty taneczne miały na celu utrwalanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, uwrażliwianie słuchowe, kształtowanie poczucia rytmu, wzmacnianie prawidłowej postawy ciała.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w przyjaznej i radosnej atmosferze. Głównym ich celem było doskonalenie umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników. Dzieci miały okazję poznać atrakcję lokalnego środowiska i miło spędzać czas.

Dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom, Radzie Rodziców z ZSS w Pruszkowie a także Towarzystwu Pomocy Dzieciom z ZSS w Pruszkowie.