• Powiatowy Turniej Unihokeja 2024

• Razem Sprawni. Powiatowy Turniej Unihokeja w ZSS w Pruszkowie. Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Turniej zorganizowany dzięki wsparciu organizacji pozarządowych Towarzystwo Pomocy Dzieciom z Zespół Szkół Specjalnych w Pruszkowie oraz Powiat Pruszkowski

W dniu 21 marca 2024 roku o godz. 09:30 na hali sportowej ZSS w Pruszkowie odbyły się zawody sportowe Razem Sprawni. Powiatowy Turniej Unihokeja. Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Impreza odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu Towarzystwa Pomocy Dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Pruszkowie oraz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego za co bardzo dziękujemy.

W zawodach uczestniczyły uczennice i uczniowie z ponadpodstawowych placówek szkolnych powiatu pruszkowskiego – wielcy przyjaciele Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego przy ulicy Wapiennej 2 w Pruszkowie.

Lista uczestniczących szkół ( cieszymy się że nie zawiedliście i byliście z nami )

1. LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie

2. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie

3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące Pruszków

4. Gospodarz turnieju - Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie

Celem rozgrywek było upowszechnianie i popularyzacja unihokeja – ciekawej i coraz bardziej popularnej gry sportowej w Polsce i na świecie, integrowanie się pruszkowskich środowisk szkolnych, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności gry w duchu sportowej rywalizacji oraz dodatkowo uhonorowanie Światowego Dnia Zespołu Downa. Na znak sympatii uczestnicy imprezy założyli skarpetki w różnych kolorach.

W zawodach obowiązywały przepisy Polskiego Związku Unihokeja, drużyny rywalizowały w składach 4 osobowych – 3 rozgrywających plus bramkarz. Bramkarze posiadali odpowiednie stroje chroniące ich przed bardzo szybko lecącymi piłkami. W każdym składzie grały zarówno uczennice i uczniowie. Gra odbyła się w systemie „ każdy z każdym” a każdy mecz składał się z 2 połów po 7 minut czasu gry.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przez Panią dyrektor Agnieszka Krysińska oraz Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Wyniki meczów:

1. ZSS im. ks. .J. Twardowskiego - LO im. T. Kościuszki         1 : 4

2. ZS nr 1 im. S. Staszica - SMS LO              2 : 1

3. ZSS im. ks. J. Twardowskiego - ZS nr 1 im. S. Staszica        3 : 1

4. LO im. T. Kościuszki - SMS LO              0 : 4

5. LO im. T. Kościuszki - ZS nr 1 im. S. Staszica         2 : 1

6. ZSS im. ks. J. Twardowskiego - SMS LO           3 : 5

Wyniki końcowe turnieju:

1 miejsce - Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcące w Pruszkowie - 6 punktów

2. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie - 6 punktów ( bezpośrednie spotkanie wygrał zespół SMS LO)

3. Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie - 3 punkty

4. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie - 3 punkty ( bezpośrednie spotkanie wygrał zespół ZSS im. ks. J. Twardowskiego) .

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy zostali na koniec uhonorowani medalami, szkoły zaś otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Dodatkowo 2 zawodników otrzymało puchar dla najlepszego bramkarza – Daniel P. z ZSS im. ks. J. Twardowskiego oraz dla najlepszego strzelca – Paweł K. również z ZSS im. ks. J. Twardowskiego.

Dzięki uprzejmości wielkiego przyjaciela naszej szkoły Pana Wiesław Pośpiech , który zaszczycił nas swoją obecnością w dniu zawodów , każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe podarunki.

Dziękujemy Telewizja Kablowa Tel-Kab

Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko wysokiego poziomu umiejętności gry wszystkich uczestników tej imprezy ale również ich wysokiej kultury osobistej, pozytywnej energii, zaangażowania , przestrzegania zasad fair – play i po prostu zwykłej życzliwości. To były pierwsze takie zawody w historii naszej placówki i w ogóle w Pruszkowie, które mamy nadzieję dadzą początek długiej, sportowej przyjaźni naszej placówki oraz szkół z terenu powiatu pruszkowskiego. Zwłaszcza , że zarówno opiekunowie zespołów jak i sami uczniowie zgodnie wyrażają chęć brania udziału w takich inicjatywach w przyszłości w różnych dyscyplinach sportowych. Nasi wychowankowie bardzo się cieszą , że mają możliwość spotkania się, wypróbowania swoich umiejętności w sportowej walce ze swoimi rówieśnikami z innych pruszkowskich szkół.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom ,uczestnikom tej imprezy, opiekunom za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli w czasie turnieju, dziękujemy Panu Wiesławowi Pośpiechowi za podarki i objęcie wydarzenia patronatem medialnym. Dziękujemy wszystkim nauczycielom z ZSS w Pruszkowie za pomoc w realizacji turnieju a dodatkowo Tomasz Drygas za pomoc w pozyskaniu funduszy. Dziękujemy też firmie NATURE FRESH ŁUKASZ FRANCZAK za podarowanie owoców dla zawodników.

Do następnego sportowego spotkania!

• Grupa wsparcia dla rodziców

• Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców

05.03.2024r. (wtorek)

godz: 13:00 S. 2.35(sala muzyczna)

Gość specjalny

Pan Ryszard Maciejewski

Kierownik Działu Pomocy Społecznej i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością

z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie

Tematyka spotkania:

1. Dofinansowanie ze środków PFRON do zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

2. Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej.

3. Program Aktywny Samorząd.

• Rekolekcje Wielkopostne

• Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 4-6.03.2024 r.

4.03 i 5.03 będą nauki u nas w szkole o godz 9.

6.03 - msza święta w kościele Św. Edwarda w Pruszkowie o godz. 9:00